podsumowanie-listoapda-2019

Podsumowanie listopada 2019

Podziel się ze znajomymi

Listopad jest już za nami, zatem czas pochwalić się tym co udało się zrobić oraz przyznać się przed sobą i czytelnikami, do czego w ogóle nie usiadłem. W minionym miesiącu wiele działo się na blogu, a grudzień zapowiada się jeszcze ciekawiej, o czym opowiem w drugiej części wpisu.

Miniony miesiąc

Twórczość

W listopadzie na blogu pojawiły się 4 wpisy:

Miesiąc zaczął się od podsumowania października. Kolejny tekst był poświęcony hostingowi jaki udostępniany jest przez platformę Firebase. We wpisie z cyklu Narzędzia developera przedstawiłem możliwości jakie daje wtyczka Emmet podczas pracy z kodem CSS. Na koniec miesiąca pojawił się wpis o moim sposobie planowania oraz organizowania dnia, tygodnia oraz miesiąca.

Pojawił się również nowy numer magazynu Mój Mac Magazyn, który można pobrać za darmo.

Nauka

W tym miesiącu nie udało się jeszcze dokończyć kursu WTF. Nie jestem zadowolony z tego, że przeciągam w czasie jego realizację. W poprzednim podsumowaniu zastanawiałem się nad Kurs Reacta od podstaw, którego autorem jest Adam Romański. Jednak w chwili obecnej wolę skupić się na technologiach w których aktualnie pracuję, czyli Angular 8 oraz VueJS.

podsumowanie-listopada-2019-nauka

Projekty

Przez ostatnie tygodnie udało się jedynie wprowadzić poprawki w wyglądzie strony mobilnej mojego portfolio – https://bugajski.dev. Teraz prezentuje się zdecydowanie lepiej. Z tego również nie jestem zadowolony, że strona, którą chce uruchomić w niedługim czasie nadal jest na etapie projektowania. Czas to zmienić i więcej czasu poświęcić temu projektowi.

Rozrywka

Z moją ukochaną dokończyliśmy oglądać Teorie wielkiego podrywu. Serial ten z przyjemnością oglądało się do ostatniego odcinka. Po ciężkim dniu na studiach/w pracy odpoczywaliśmy przy nim oglądając kolejne przygody Sheldona i spółki.

Udało mi się także, zobaczyć kilka odcinków pierwszego sezonu Lucyfera. Bardzo spodobał mi się ten serial i myślę, że dalej będę go oglądał.

W tym miesiącu nie znalazłem zbyt dużo czasu na czytanie, dlatego nadal jestem na tym samym etapie książki napisanej przez Michała Szafrańskiego co pod koniec poprzedniego miesiąca. Podobnie ma się sytuacja z Fifą Street, nadal nie mam odblokowanych wszystkich rzeczy.

podsumowanie-listopada-2019-netflix

Plany na najbliższy miesiąc

Twórczość

Pierwsze wpisy w tym miesiącu już się pojawiły. Chciałem by tekst z pomysłami na prezenty ukazał się jeszcze przed Mikołajkami, a devRaport był wynikiem rozpoczętej pracy nad nowym projektem. Do końca tego miesiąca pojawią się jeszcze minimum 3 wpisy. Pierwszy z nich będzie o różnicach bazach danych w Firebase. Kolejny poświęcony będzie zmiennym w JS. A na koniec miesiąca przedstawię technologie na które warto zwrócić uwagę w 2020 roku.

Nauka

Powoli rok dobiega końca, zatem to też czas, aby dokończyć rozpoczęte kursy. Dlatego moim celem na ostatnie dni roku będzie dokończenie kursu WTF.

Projekty

Do końca roku chciałbym także dokończyć projekt mojej strony portfolio. Obecnie mam skończony projekt strony mobilnej oraz rozpoczęty projekt strony desktopowej.

Dodatkowo, dalej będę działał nad projektem DailyBook, o którym był poprzedni wpis z cyklu devRaport.

podsumowanie-listopada-2019-projekty

Rozrywka

W tym miesiącu będę oglądał Lucyfera. Chciałbym zobaczyć wszystkie odcinki nim zostanie udostępniony finałowy sezon.

W wolnych chwilach chciałbym także poczytać Finansowego Ninja. Pierwsze kartki były bardzo ciekawe i zawierały sporo cennej wiedzy. Z opinii krążącej wokół tej książki, wiem, że jest ona kopalnią wiedzy na temat finansów osobistych.

Jeżeli czas na to pozwoli to dalej będę odblokowywał kolejne rzeczy w Fifie Street. Nadal moim celem jest odblokować wszystko co tylko jest możliwe.

Jeżeli podoba Ci się to co robię na blogu, wesprzyj mnie obserwując moje profile społecznościowe Fanpage, Twitter oraz Instagram. Dzięki temu nie ominie Cie żaden wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *