10-pomyslow-na-prezent-dla-developera

10 pomysłów na prezent dla developera

Podziel się ze znajomymi

Powoli zbliża się okres mikołajkowo-świąteczny, kiedy to wiele osób chodzi od sklepu do sklepu w poszukiwaniu idealnego prezentu dla swojej drugiej połówki. Jeżeli szukasz inspiracji na prezent, a twój partner/ka jest programistą to idealnie trafiłeś. Poniżej przedstawiam listę 10 pomysłów na prezent dla developera w różnym przedziale cenowym.

Bezprzewodowe słuchawki nauszne

Jednym z pomysłów na prezent mogą być bezprzewodowe słuchawki nauszne. Pole do popisu mamy bardzo duże, ogranicza nas jedynie budżet jaki chcemy przeznaczyć na prezent. W przypadku mniej wymagających osób mogę polecić słuchawki Panasonic RP-HF410B z których sam korzystam. Jeżeli osoba obdarowywana jest bardziej wymagającym słuchaczem, polecam MARSHALL MAJOR III.

Panasonic RP-HF410B – około 150 zł

MARSHALL MAJOR III – około 400 zł

sluchawki

Dron

Kolejnym świetnym pomysłem na prezent jest dron, który daje wiele godzin zabawy. W tym przypadku mamy jeszcze większy rozrzut cenowy, ponieważ najtańsze drony można kupić za kilkadziesiąt złotych, a najdroższe potrafią kosztować nawet kilka tysięcy. Jeżeli osoba obdarowywana nie miała jeszcze kontaktu z takimi gadżetami to zdecydowanie bardziej polecam tańsze modele, ze względu na to, że potrzebuje trochę czasu na nabranie wyczucia w sterowaniu urządzeniem.

Cheerson CX-10 – Dron do nauki latania

Overmax X-Bee Drone 3.1 Plus WiFi – Dron do około 200 zł

Ryze Tello – Dron do około 500 zł

dron

Asystent głosowy

Coraz częściej asystenci głosowi znajdują zastosowanie w naszych smart domach. Dają coraz większe możliwości zaczynając od sprawdzenia informacji w internecie, kończąc na obsłudze inteligentnych urządzeń w domu. Dlatego ciekawym pomysłem na prezent może być asystent głosowy od Google, który już od jakiegoś czasu mówi w naszym ojczystym języku.

GOOGLE HOME MINI – Asystent za około 150 zł

GOOGLE HOME – Asystent za około 350 zł

google-home

Arduino Starter Kit

Jeżeli Twój partner/ka lubi elektronikę, to idealnym prezentem świątecznym może okazać się dla niego zestaw Arduino z podstawowymi komponentami. Takie zestawy pozwalają wejść do świata elektroniki i Arduino. Cena jest zależna od ilości komponentów oraz modelu Arduino jakie zostało dołączone do zestawu.

Zestaw kosztuje około 120 zł

arduino

Raspberry Pi

Jeżeli wiesz, że obdarowywana osoba interesuje się elektroniką i ma pomysły na to, w jaki sposób można wykorzystać minikomputery to Raspberry Pi będzie idealnym prezentem. Istnieje wiele wersji tego urządzenia, najnowszy to RASPBERRY PI 4 B, wcześniejszy model to RASPBERRY PI 3 B. Modele te różnią się podzespołami, które zostały wykorzystane oraz ceną.

RASPBERRY PI 4 B – około 300 zł

RASPBERRY PI 3 B – około 200 zł

raspberry-pi

Opaska treningowa

Dla osób aktywnych ciekawym pomysłem na prezent może okazać się opaska treningowa. Istnieje wiele firm zajmujących się tworzeniem tego typu gadżetów, np. Xiaomi, Huawei, Fitbit czy Garmin. Cena od jakiej można kupić opaskę zaczyna się od około 150 złotych.

Xiaomi Mi Band 4 – około 150 zł

Huawei Band 3 Pro – około 250 zł

Fitbit Inspire HR – około 400 zł

Garmin Vivosport – około 450 zł

xiaomi-mi-band-4

Kubek

Czy zastanawiałeś/aś się nad zakupem programistycznego kubka dla bliskiej osoby. Taki prezent również może być czymś miłym dla osoby obdarowanej. Istnieje wiele miejsc w internecie, gdzie można kupić takie kubki. Poniżej zamieszczam jedno z takich miejsc.

Sklep z kubkami

kubek

Gumowa kaczka

Przyjacielem każdego programisty jest żółta gumowa kaczka, z którą może podzielić się wszystkimi swoimi programistycznymi problemami. Kaczka, o której mowa potrafi rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy, z którymi spotykamy się w codziennej pracy.

Gumowa kaczka – kilka złotych

kaczka

Koszulka

Jednym z pomysłów na prezent dla programisty może być koszulka przedstawiająca, np. jego ulubione zajęcia, czyli programowanie w ulubionej technologii. Projekt takiej koszulki można wykonać samemu, np. poprzez wstawienie wielkiego loga języka, jakiegoś napisu związanego z programowaniem lub kupić z gotowym wzorem.

Sklep z koszulkami

koszulka

Naklejki na laptopa

Już od jakiegoś czasu popularne w środowisku programistycznym jest naklejanie na obudowę laptopa naklejek. Najczęściej przedstawiają języki programowania, frameworki, wydarzenia programistyczne i wiele innych rzeczy związanych ze światem IT. Można je kupić zarówno u nas w kraju jak również w Chinach.

Naklejki – kilka złotych, można znaleźć na allegro

naklejki

Podsumowanie

To tylko garść pomysłów na prezenty dla programistów. Istnieje bardzo dużo rzeczy, które można kupić bliskiemu devowi związanych z wykonywanym przez niego zawodem. Jak można zobaczyć, wymienione przeze mnie pomysły na prezenty mają dużą rozpiętość finansową. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie.

One thought on “10 pomysłów na prezent dla developera

  1. Warto wspomnieć dla tych co chcą kupić drona, że nie wszystkimi można latać bez licencji. Jak mamy sporo kasy na fajny prezent to warto sprawdzić czy osoba której podarujemy taka zabawkę będzie mogła jej używać 😁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *