Mariusz

Mariusz Bugajski

Cześć,

Jestem Mariusz i znajdujesz się na blogu prowadzonym przeze mnie. Jeśli jesteś tu pierwszy raz zapraszam Cie do odwiedzenia strony Pierwszy raz?. Na blogu znajdziesz wiele materiałów związanych z programowaniem, jak również wpisów nie związanych z pracą. Jak wiadomo, człowiek nie tylko pracą żyję. To właśnie chce pokazywać innym na swoim blogu. Poza programowaniem, interesuję się również rozwojem osobistym, produktywnością, a także sportem – nie tylko przed telewizorem. O  tym wszystkim również będą pojawiały się wpisy.

W wolnym czasie oglądam seriale, o czym również będę tu wspominał. Netflix dziś to usługa, którą wszyscy powinni się zainteresować. Myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Rozwojem osobistym zacząłem interesować się około 2013 roku po obejrzeniu wykładu Pana Jacka Walkiewicza na konferencji TEDx, który można zobaczyć tutaj. Od tamtej pory oglądałem ten materiał wiele razy i za każdym razem docierał do mnie w inny sposób. Pozwolił mi zmienić myślenie i stać się bardziej pozytywną i uśmiechniętą osobą. Podczas tego wykładu padają również słowa, które stały się moim mottem życiowym:

„Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest w życiu luksus.”

Jacek Walkiewicz

Od tamtej pory zrozumiałem coś co wcześniej do mnie nie docierało. Informatyka jest moją pasją. Jeżeli będę przykładał się do tego co robię, to będzie to jakościowe i przydatne innym osobom. Wiadomym jest, że każdy chce korzystać z najlepszych urządzeń, systemów oraz aplikacji, tak by nie denerwować się tym, że coś nie działa lub, że działa źle.

Skąd pomysł na bloga?

Blog ten powstał na potrzeby konkursu DajSięPoznać 2017 organizowanego przez Macieja Aniserowicza twórcę DevStyle.pl. Konkurs ten wygrałem. Miałem możliwość podczas gali finałowej poznania bardzo wielu interesujących osób, jak również samego organizatora. Przez trzy miesiące prowadzenia bloga na potrzeby konkursu zrozumiałem, że pisanie daje mi bardzo dużo frajdy. Choć do dnia dzisiejszego naprawdę nie wiem, czy samo pisanie, czy fakt dzielenia się swoją wiedzą i przemyśleniami z innymi.

Kim jestem?

Z zawodu jestem programistą, który na co dzień zajmuję się front endowymi technologiami. 11 lipca 2019 roku zakończył się etap edukacji w moim życiu. Jednak mimo to stale staram się rozwijać, ciągle powtarzając bliskim „uczę się dla siebie”. Obecnie pracuję zdalnie z domu, zajmując się projektami pisanymi w Angular oraz Vue.JS.

Poza programowaniem oraz tworzeniem treści na bloga, piszę również dla redakcji Mój Mac, która dostarcza swoim czytelnikom nowości ze świata Apple. Jeżeli interesują Cie moje artykuły dla redakcji zapraszam.

Drogi czytelniku, jeżeli dotarłeś do tego miejsca to chcę Cię zachęcić, do zaobserwowania mojego FanPage oraz Twittera. Dzięki temu będziesz na bieżąco z każdym wpisem i nic nie umknie Twojej uwadze.

Dziękuję za poświęcony czas,

Miłego dnia 🙂