podsumowanie pazdziernika

Podsumowanie października 2019

Podziel się ze znajomymi

Kolejny miesiąc już za nami, a w nim działo się równie dużo co ostatnio. W poprzednim miesiącu – Podsumowanie września 2019 przedstawiłem plan na najbliższe 31 dni, zatem czas by rozliczyć się z tego co udało się zrobić oraz z tego co nie wyszło.

Miniony miesiąc

Twórczość

W październiku na blogu pojawiło się 5 wpisów:

Pokazałem w jak prosty sposób można zaimplementować procesor płatniczy Stripe do aplikacji klienckiej bez wykorzystania serwera. Kontynuowałem cykl o Firebase, gdzie tym razem zaprezentowałem możliwość przechowywania plików za pomocą Cloud Storage. Kolejny wpis był o Emmecie, który niejednokrotnie pozwolił mi przyśpieszyć pisanie kodu HTML oraz CSS. Na koniec miesiąca rozpocząłem nowy cykl na blogu Produktywność na co dzień. W pierwszym wpisie tego cyklu opowiedziałem o jednej z podstawowych metod zarządzania czasem.

W ubiegłym miesiącu wpisy na blogu pojawiały się w środę. To pomogło mi przeorganizować mój tydzień, dzięki czemu praca oraz pisanie bloga stało się dla mnie czymś bardziej naturalnym.

Napisałem również artykuł o aplikacji Skróty do najnowszego numeru Mój Mac Magazyn, który już niebawem będzie dostępny do pobrania za darmo dla każdego.

podsumowanie wrzesnia - pisanie

Nauka

Niestety, tym razem nie udało mi się zrealizować założonego planu nauki. W minionym miesiącu obejrzałem jedynie 3 filmiki z kursu WTF: Co ten frontend?, co jest zdecydowanie mniejszą liczbą niż zakładałem w poprzednim podsumowaniu.

Projekty

Udało mi się dokończyć wstępny projekt strony mobilnej bugajski.dev. Poniżej znajduję się część  strony utworzony przeze mnie w Adobe Xd.

bugajskidev - mobilev1

Rozrywka

Zacząłem czytać książkę Michała Szafrańskiego pod tytułem Finansowy ninja. Już po pierwszych rozdziałach mogę powiedzieć, że słowa jakie słyszałem o tej książce są prawdziwe. Ale więcej postaram się napisać po przeczytaniu całej książki.

W październiku udało nam się z dziewczyną obejrzeć ponad 2 sezony Teorii Wielkiego Podrywu.  Obecnie jesteśmy na 11 sezonie i powoli rozglądamy się za innym lekkim serialem, który można obejrzeć wieczorem po dniu pracy. Może zechcecie nam coś polecić?

Poza tym obejrzałem także mini serial W głowie Billa Gatesa. Drugi i trzeci odcinek jeszcze bardziej przybliżył mi to wszystko czym od lat zajmuje się Bill Gates ze swoją żoną, prowadząc utworzoną przez siebie fundację.

Znalazłem również czas na gry. Tym razem więcej czasu spędziłem nad Fifą Street, w której mam prawie ukończony tryb kariery. Poza dokończeniem kariery, pozostało mi odblokować pozostałe rzeczy, a jest ich około 30 z 99. Kilka razy udało się również zagrać z Minecrafta ze znajomymi, jednak w tym miesiącu było zdecydowanie mniej czasu na wspólne granie.

Plany na najbliższy miesiąc

Twórczość

Dalej będę kontynuował cykl wpisów o Firebase. Tym razem opowiem o możliwościach hostowania stron internetowych. Przeczytacie również o pozostałych możliwościach jakie daje wtyczka Emmet. Na koniec miesiąca w cyklu Produktywność na co dzień przedstawię mój aktualny sposób planowania miesiąca, tygodnia oraz dnia. 

Nauka

Chciałbym w tym miesiącu skończyć realizowany przeze mnie od dwóch miesięcy kurs WTF. Dzięki temu mógłbym w ostatnim miesiącu roku 2019 skupić się na innym kursie, o czym mam nadzieję, że napisze w kolejnym podsumowaniu.

Projekty

Celem na ten miesiąc będzie utworzenie wyglądu strony bugajski.dev dla urządzeń posiadających większy ekran, jak również wprowadzenie poprawek w wyglądzie mobilnym. Chciałbym także zacząć pisać kod mojej strony. Tak bym mógł w grudniu zaprezentować stronę światu.

podsumowanie wrzesnia - praca

Rozrywka

Po pracy wraz z dziewczyną będziemy dalej odpoczywać przy Teorii wielkiego podrywu, oglądając dalsze losy Sheldona i spółki. Do tego w wolnych chwilach będę kontynuował oglądanie serialu Lucyfer, ponieważ już jakiś czas temu potwierdzony został kolejny sezon tego serialu, a najnowszy jest bardzo zachwalany przez moich znajomych.

W listopadzie chciałbym więcej czasu przeznaczyć na czytanie książki Michała Szafrańskiego. Po pierwszych stronach uważam, że zawarta w niej wiedza pomoże mi niejednokrotnie, a także może mnie uchronić przed często popełnianymi błędami z dziedziny finansów osobistych.

W pozostałym czasie będę starał się dokończyć tryb kariery i odblokować wszystkie rzeczy w Fife Street. Czeka mnie jeszcze wiele meczy do rozegrania, tak by mieć wszystko odblokowane.

Pomimo tego, że jesień jest dla mnie zawsze ciężkim okresem, to w październiku udało się wiele zrobić i mam nadzieję, że w kolejnym miesiącu będzie jeszcze lepiej.

Zapraszam do obserwacji mojego fanpage, Twittera oraz Instagrama. Dzięki temu nie ominie Cie żaden wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *