podsumowanie-wrzesnia-2019

Podsumowanie września 2019

Podziel się ze znajomymi

Wrzesień był pierwszym w pełni zaplanowanym przeze mnie miesiącem. O wszystkich moich planach mogliście przeczytać w poprzednim podsumowaniu. Teraz przyszedł czas pochwalić się, co udało się zrobić i opowiedzieć o tym czego nie.

Miniony miesiąc

Twórczość

W tym miesiącu udało się opublikować wszystkie zaplanowane artykuły. Na moim blogu pojawiły się następujące wpisy:

Poza kontynuacją cyklu o platformie Firebase, opisałem również utworzony przeze mnie arkusz kalkulacyjny, który w znaczący sposób pomaga mi kontrolować przychody i wydatki. 

W nowym numerze Mój Mac Magazyn pojawił się mój artykuł, w którym recenzuje aplikację Yazio. W skrócie jest to aplikacja do zapisywania jedzonych posiłków i analizowania ilości spożywanych mikroelementów. Zachęcam do przeczytania najnowszego numeru magazynu, który można za darmo pobrać tutaj.

Dodatkowo, na łamach Mój Mac opublikowany został mój artykuł – Rzeczywistość po konferencji, w którym przedstawiam swoje przemyślenia po wrześniowej konferencji Apple. Zachęcam do przeczytania o tym, co zaprezentowało Apple na ostatniej konferencji.

Nauka

W poprzednim podsumowaniu zapowiadałem, że będę realizował kurs Macieja Korsana WTF: Co ten frontend i tak też było. Kurs ten jest bardzo obszerny, zawiera wiele treści, dlatego nie było możliwości, aby zrealizować go w przeciągu jednego miesiąca. Nie bez powodu był regularnie udostępniany przez 12 tygodni. Śmiało mogę uznać, że sporą część kursu udało mi się już zrealizować, obecnie jestem na 6 tygodniu.

podsumowanie-wrzesien-tworczosc

Projekty

W tym miesiącu miałem skupić się na projektowaniu strony domowej, będącej przedłużeniem mojego CV. Przez ostatnie tygodnie nie miałem zbyt dużo czasu, aby do tego usiąść, dlatego projekt ten stoi nadal w miejscu. Obecnie jest zaprojektowana 1/3 witryny mobilnej. Pozostało jeszcze przygotować cały projekt strony dla urządzeń z większymi ekranami.

Rozrywka

Poza pracą znalazł się również czas na rozrywkę. W tym miesiącu, podobnie jak w poprzednim, sporo grałem. Już nie tylko w Fife Street (2012), która kupiłem w zeszłym miesiącu, ale także w Minecrafta. Było to moje pierwsze zderzenie z tą grą i nie sądziłem, że aż tak mnie wciągnie. Duże możliwości jakie daje, pozwalają na wiele godzin oderwać się od rzeczywistości. Do tego możliwość grania z innymi osobami umożliwia miłe spędzanie czasu po pracy.

Udało mi się również skończyć książkę Macieja Aniserowicza Zawód: Programista. Myślę, że jeszcze nie raz będę wracał do niej, ponieważ zawiera wiele przydatnych porad, za równo dla osób zaczynających swoją przygodę z programowaniem, jak również już doświadczonych.

W wolnym czasie oglądałem seriale. Tym razem z dziewczyną skupiliśmy się na Teorii wielkiego podrywu. Obecnie jesteśmy na 7 sezonie. Dodatkowo, zacząłem oglądać mini serial produkcji Netflixa – W głowie Billa Gatesa. Na razie jestem po pierwszym odcinku, jednak uważam, że był bardzo dobry i zmienił moje spojrzenie na Billa Gatesa. Materiał z pierwszego odcinka pokazał mi, jakim jest mądrym i życiowym człowiekiem.

podsumowanie-wrzesien-rozrywka

Plan na najbliższy miesiąc

Twórczość

W tym miesiącu chciałbym zmienić dzień publikacji wpisów na środę. Wynika to z chęci przeorganizowania mojego tygodnia. Zobaczymy na ile efektywny będzie mój nowy sposób planowania.

W październiku na blogu przeczytacie o nowym procesorze płatniczym, który w ostatnim czasie zaczął działać w naszym kraju. Kontynuował będę również temat platformy Firebase, ponieważ sporo pozostało nam do omówienia. Tym razem pokaże, w jaki sposób możemy wykorzystać Firebase do przechowywania plików. Poza tym omówię sposób szybkiego pisania kodu HTML z wykorzystaniem Emmeta. Na koniec miesiąca opowiem od czego moim zdaniem zacząć z  tematem produktywności.

Poza wpisami na blogu, pojawi się również artykuł na Mój Mac, związany z nowościami, jakie dostaliśmy wraz z aktualizacją iOSa w aplikacji Skróty. Teraz aplikacja ta pozwala nam na jeszcze więcej. Więcej szcegółów już niedługo na Mój Mac.

Nauka

W dalszym ciągu będę realizował kurs Macieja Korsana, ponieważ jak już wcześniej wspomniałem, jest to bardzo dobry kurs, który pozwala poukładać podstawową wiedzę. Nie zakładam daty, do kiedy muszę go skończyć, ponieważ uważam, że przez ten kurs lepiej przejść wolniej, ale dokładniej. Dzięki temu wiedza z kursu zostanie zdecydowanie lepiej przyswojona.

podsumowanie-wrzesien-nauka

Projekty

Moim celem minimum na ten miesiąc będzie wykonanie całego projektu strony mobilnej bugajski.dev oraz rozpoczęcie prac nad wersją desktopową. Z pomysłem zrobienia takiej strony chodzę już od kilkunastu miesięcy, jednak brakuje mi na to czasu. Mam nadzieje, że dłuższe jesienne wieczory spowodują, że projekt ten przybierze na kształtach.

podsumowanie-wrzesien-programowanie

Rozrywka

W najbliższym czasie będę chciał skupić się na książce Finansowy Ninja autorstwa Michała Szafrańskiego. Z tego co słyszałem, jest to bardzo dobra książka o finansach. Osoby, które ją przeczytały, zachęcają innych i nigdzie nie spotkałem się z negatywną opinią o niej.

Po pracy wraz z dziewczyną będziemy kontynuowali oglądanie Teorii wielkiego podrywu. Chciałbym również dokończyć mini serial o Gatesie, ponieważ bardzo zaciekawił mnie ten serial.

Minecraft bardzo mnie wciągnął. Ciągle wymyślam, co można zbudować, ulepszyć i poprawić. Myślę, że w tym miesiącu również sporo godzin poświęcę na te grę. Będę ją przeplatał z Fifą Street, ponieważ od dziecka byłem maniakiem piłki nożnej w różnej postaci i cały czas ciągnie mnie do tej gry, by wrócić choć na chwilę, choć na jeden mecz. Granie pozwala mi się oderwać na chwilę od otaczającej rzeczywistości.

Jesień to dla mnie najgorsza pora roku. Krótkie dni, brak słońca powodują niechęć do jakiejkolwiek pracy, dlatego mam nadzieję, że takie wpisy jak ten sprawią, że ta jesień będzie dla mnie zdecydowanie lepsza niż poprzednie.

Zapraszam do obserwacji mojego FanPage, Twittera oraz Instagrama. Dzięki temu nie ominie Cie żaden wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *