podsumowanie sierpnia 2019

Podsumowanie sierpnia 2019

Podziel się ze znajomymi

Postanowiłem, że regularnie będę pisał podsumowanie minionego miesiąca, a także przedstawiał swoje plany na kolejny. Mam nadzieje, że publiczne dzielenie się osiągnięciami oraz planami na przyszłość, zwiększy moją motywację do pracy nad wyznaczonymi przeze mnie celami. Wpisy podsumowujące będą pojawiały się na blogu jako pierwsze wpisy w aktualnym miesiącu – będą one otwierały nowy miesiąc. Pod koniec roku zobaczymy, jaki efekt przyniosły oraz czy faktycznie miały pozytywny wpływ na moją motywację i efektywność w realizowaniu postawionych sobie celów.

 

Miniony miesiąc

Twórczość

Sierpień to pierwszy od dawna miesiąc, w którym pojawiło się tak wiele treści ode mnie. Na blogu opublikowane zostały trzy wpisy:

Autoryzacja w Firebase

Realtime Database w Firebase

Sposoby na długie podróże

Poza tekstami udostępnionymi na moim blogu, można również przeczytać mój artykuł w sierpniowym numerze magazynu Mój Mac Magazyn, do którego przeczytania bardzo zachęcam. Tematem było wykorzystanie aplikacji dla Smartphone’ów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wakacji lub urlopu. Wakacyjny czas jest już za nami, jednak mimo to zachęcam do aktywności również teraz, aby zwiększyć swoją odporność na zachorowania i nie dać się chorobie podczas tegorocznej jesieni.

 

Projekty

W tym miesiącu poznałem możliwości, jakie daje aplikacja Apple Numbers, czyli Applowy odpowiednik bardziej znanego Microsoft Excela. Od początku tego roku testuje różne aplikacje służące do zapisywania przychodów i wydatków. Znalazłem kilka ciekawych, jednakże wszystkie z nich w wersji darmowej mają ograniczenia, które uniemożliwiają mi swodobne korzystanie. Z tego powodu postanowiłem utworzyć arkusz kalkulacyjny, który będzie spełniał wszystkie moje wymagania. Więcej na temat tego projektu dowiecie się w jednym z przyszłych wpisów zaplanowanych na ten miesiąc.

Poza utworzeniem arkuszu kalkulacyjnego pozwalającego zapanować nad budżetem domowym, utworzyłem również arkusz, który przedstawia moje wydatki na różnego rodzaju subskrypcje. Dzięki temu wiem ile wydaje na subskrypcje miesięczne oraz roczne, a także mam podgląd ile średnio miesięcznie kosztują mnie wszystkie aktywne subskrypcje.

podsumowanie sierpnia - praca

 

Rozrywka

Po pracy wraz z dziewczyną oglądaliśmy najnowszy sezon serialu Orange Is The New Black, który udało nam się już skończyć. Moim zdaniem był to najcięższy sezon ze wszystkich. Odkrył przed widzami nieznane dotąd tajemnice bohaterów, jak również pokazał kończące się ich losy. Sezon ten został zapowiedziany jako ostatni i moim zdaniem to bardzo dobra decyzja ze strony producentów. Jeżeli lubicie ciężkie, psychologiczne seriale to koniecznie musicie go zobaczyć.

Aby podsumowanie miesiąca nie było zbyt kolorowe, muszę wspomnieć o tym, że nadal nie skończyłem dwóch książek, które obecnie czytam. Raz udało mi się usiąść do książki Maćka AniserowiczaZawód: Programista, jednak nadal nie udało mi się jej skończyć. Poza tą książką, czytam od dłuższego czasu Biografie Steve Jobsa. Wierzę, że w końcu znajdę chwilę, aby dokończyć te książki, bo już w kolejce czekają następne.

Poza oglądaniem serialu udało mi się również odkurzyć moją starą konsolę – Xbox 360. Kupiłem grę Fifa Street (2012) i na nowo polubiłem zarówno gre na konsoli, jak również serię Fifa. Przed zakupieniem gry obejrzałem wiele filmików na youtube z trybu kariery i bardzo mi się on spodobał. Filmiki na youtube z gry tak bardzo mnie nakręciły, że nie mogłem sie doczekać, kiedy będę mógł w nią zagrać. Kiedy przyszła przesyłka z grą, w pierwszej wolnej chwili zainstalowałem ją i zacząłem grać, nie czułem kiedy zleciały 2 godziny i nadszedł czas na sen.

podsumowanie sierpnia - rozrywka

 

Plan na najbliższy miesiąc

Twórczość

Na ten miesiąc zaplanowanych mam już kilka wpisów, z których dowiecie się o kolejnych funkcjonalnościach, jakie udostępnia platforma Firebase. Omówię także stworzony przeze mnie arkusz kalkulacyjny, który pozwala mi panować nad wydatkami. Warto również wspomnieć, że we wtorek 10 września ma miejsce konferencja Apple, o której planuję napisać kilka słów.

 

Nauka

W minionym miesiącu rozpocząłem kurs WTF: Co ten frontend, jednak jestem dopiero na jednym z pierwszych tygodni. Postanowiłem, że chciałbym w tym miesiącu więcej popracować z Maćkiem Korsanem. Kurs ten jest dedykowany dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z webowym światem, jednak liczę na to, że pomoże mi w uporządkowaniu podstawowej wiedzy.

Podsumowanie sierpnia - nauka

 

Projekty

Kolejnym projektem jakim chciałbym się zająć jest utworzenie mojej strony – portfolio. Chcę, aby strona ta była moją wizytówką w sieci. Wiadomo, że w CV mamy ograniczone miejsce, dlatego nie ma sensu wstawiania tam wszystkiego. Idealnym do tego miejscem jest taka strona, na której można pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz potwierdzić je, pokazując zrealizowane projektu. Zacznę od zaprojektowania wyglądu w Adobe XD, a następnie zajmę się implementacją kodu. W głowie mam już kilka pomysłów, jednak podczas projektowania okaże się, czy będą się dobrze prezentowały i współgrały ze sobą.

Podsumowanie sierpnia - projekty

 

Rozrywka

Wraz z moją drugą połówką obecnie skupiamy się na zdecydowanie lżejszym serialu – Teoria wielkiego podrywu i myślę, że przez najbliższe tygodnie serial ten będzie nam umilał wieczory po pracy. Oglądamy również Wikingów, jednak jest to serial zdecydowanie cięższy i nie zawsze po całym dniu mamy na niego ochotę.

Celem na wrzesień jest skończenie książki Zawód: Programista i dalsze czytanie drugiej z rozpoczętych książek, abym mógł już niedługo zacząć czytać nową książkę, której tytuł mam nadzieję, że będę mógł podać w kolejnym podsumowaniu.

Poza oglądaniem seriali z ukochaną oraz czytaniu w wolnych chwilach, dalej będę grał w Fife Street. Ciągle pamiętam o tym, że pod koniec tego miesiąca premierę ma nowa odsłona głównej serii. Zastanawiam się nad jej zakupem, jednak jeszcze nie podjąłem definitywnej decyzji.

 

Zapraszam do obserwacji mojego FanPage, Twittera oraz Instagrama. Dzięki temu nie ominie Cie żaden wpis.

2 thoughts on “Podsumowanie sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *