sposoby na dlugie podroze cover

Sposoby na długie podróże

Podziel się ze znajomymi

Dla jednych wakacje dobiegają już końca, dla innych to początek urlopu i już nie mogą się doczekać, aby wyjechać na zaplanowany wcześniej czas wolny. Dla mnie urlop się już skończył, nadszedł czas na pracę, bloga oraz redakcję. Mimo to często w weekendy podróżuje do Krakowa lub jeszcze dalej. Najczęściej moim środkiem komunikacji jest pociąg, dlatego mam sporo wolnego czasu podczas podróży, który staram się wykorzystać pożytecznie. 

Moje sposoby na czas w podróży

 Z moich obserwacji wynika, że wiele osób przeznacza czas spędzany w podróży na przeglądanie social mediów, oglądanie filmów lub seriali, a także sen. Po kilku podróżach pociągiem wypracowałem swoje sposoby na spędzanie tego czasu i dziś chciałbym się nimi z Wami podzielić.

Zaduma

Często podczas podróży pociągiem lub autokarem jestem skupiony na swoich myślach i wyłączony na otaczającą mnie rzeczywistość. Wtedy w mojej głowie pojawia się wiele myśli –  najcześciej są one związane z aktualną sytuacją, w jakiej się znajduję. Do niedawna były to głównie studia, ale ten etap mam już za sobą – Koniec studiów. Obecnie podczas podróży pojawiają się myśli związane z przyszłością, tematami wpisów jakie chciałbym poruszyć na blogu, projektami programistycznymi jakie chciałbym zrealizować, a także kursami jakie chciałbym zrobić, by zwiększyć swoją wiedzę. 

Sposoby na długie podróże - zaduma

Twórczość

Podróż to dla mnie dobre miejsce do tworzenia tekstów na bloga, redakcję, a także tekstów zbierających moje myśli. Kilka wpisów na bloga powstało właśnie w pociągu. Oczywiście nie były to wpisy programistyczne, lecz te o lżejszej tematyce. W drodze najczęściej mam ze sobą tylko telefon, dlatego pisanie wpisów związanych z kodem jest mało wygodne. Tworzenie innych treści sprawia mi przyjemność i pozwala wyłączyć się na dłuższy czas, dzięki czemu droga mija szybciej, a ja na ostatniej stacji część wpisu mam już gotową.

Planowanie

Już od kilku lat interesuję się technikami planowania oraz zarządzania czasem. Dzięki temu w podróży często włączam aplikację Things 3 i dodaje kolejne zadania do zrobienia w najbliższym czasie. Poza dodawaniem zadań do zrobienia, pojawiają się również nowe notatki zawierające plany do realizacji w dalszej przyszłości. Najczęściej w notatkach pojawiają sie pomysły na aplikacje, jakie chciałbym zrobić. Obecnie realizuję jeden z projektów, który został dodany do aplikacji Notatki (korzystam z aplikacji Notatki od Apple) podczas podróży. O tym projekcie niedługo na blogu pojawi się więcej informacji.

Sposoby na podróże - planowanie

Rozrywka

Pociąg to dla mnie również dobre miejsce do czytania oraz oglądania. Jeżeli czuję, że podczas podróży będę miał ochotę czytać, biorę ze sobą Kindle. Zdecydowanie bardziej wolę czytać na czytniku, niż na telefonie. Czytanie na telefonie nie jest mi obce, zwłaszcza kiedy nie mam ze sobą czytnika, a mam chęć przeczytać kolejne strony książki. W takiej sytuacji przydatna staje się aplikacja Kindle (dostępna jest dla Androida i iOS), która oferuje synchronizację czytanych książek, dzięki czemu mogę zacząć czytać od tego samego miejsca, w którym skończyłem poprzednio czytać na czytniku. 

Oglądanie w drodze także może być przyjemne pod warunkiem, że mamy ze sobą słuchawki. Moim zdaniem najlepiej sprawdzają się tutaj słuchawki nauszne, które tłumią szum otoczenia. Przed podróżą pobieram kilka odcinków oglądanych seriali lub filmów, w zależności na co aktualnie mam ochotę, tak by w drodze oglądać bez martwienia się o ciągłe buforowanie. W tym miejscu widoczna jest przewaga Netflixa nad HBO GO, ponieważ tylko pierwsza usługa oferuje możliwość pobierania materiałów do oglądania w trybie offline. Warto również pamiętać, że niektórzy pasażerowie podczas podróży pociągiem lubią mieć otwarte okno, co skutecznie uniemożliwi oglądanie, nawet korzystając ze słuchawek.

podróże - czytanie

Podsumowanie

Pomysł na ten wpis pojawił się podczas jednej z moich ostatnich podróży. Zauważyłem wtedy, że zawsze będąc w drodze robię podobne rzeczy, dlatego postanowiłem zebrać te czynności i podzielić się nimi na blogu. Myślę, że długie podróże można spędzić na wiele różnych sposobów, jednak każdy człowiek jest inny i każdemu będzie odpowiadało coś innego. Mi najczęściej droga mija podczas wyżej wymienionych czynnościach. A Wy w jaki sposób spędzacie podróże?

Zapraszam do obserwacji mojego FanPage, Twittera oraz Instagrama. Dzięki temu nie ominie Cie żaden wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *