dev-raport-dailybook

DevRaport – DailyBook

Podziel się ze znajomymi

Po blisko 2 latach pracy w Angular 2+, zrobieniu kilku kursów oraz napisaniu wielu projektów na studiach, postanowiłem, że w końcu napiszę aplikację, którą będę mógł pochwalić się światu. Będzie to aplikacja internetowa do prowadzenia dziennika. Miejsce na prywatne myśli o których nie powinien dowiedzieć się nikt inny. Będę cyklicznie co jakiś czas chwalił się postępami w social mediach oraz na blogu. Tworzona aplikacja zostanie skonfigurowana z Netlify, dzięki czemu w każdej chwili będzie można zobaczyć jej aktualny stan.

Założenia projektu

Początkowo chciałbym, aby aplikacja umożliwiała logowanie i na podstawie identyfikatora użytkownika przechowywała dane w bazie danych. Użytkownik po zalogowaniu będzie mógł dodać nowy post, zmodyfikować oraz usunąć już istniejący. Aby użytkownik mógł bardziej zapanować nad swoimi postami będzie możliwość tworzenia dzienników oraz oznaczania postów tagami. Dodatkową opcją będzie możliwość dodawania postów do ulubionych. Chciałbym aby edycja tekstu odbywała się przy wykorzystaniu Markdowna.

Aplikacja będzie napisana w Angularze 8. Za wygląd odpowiadał będzie Angular Material, z którym jak dotąd nie miałem styczności, ale zawsze chciałem utworzyć w nim jakąś aplikację. Aplikacja będzie również korzystała z NgRx oraz RxJS, technologi, które często są wykorzystywane do zarządzania stanem aplikacji oraz przetwarzania danych asynchronicznie. Użytkownicy będą również posiadali możliwość zmiany hasła oraz podstawowych danych. Autoryzacja oraz przechowywanie danych będzie odbywać się przy wykorzystaniu platformy Firebase.

W przyszłości chciałbym również rozwinąć projekt o nowe funkcjonalności takie jak:

  • dodawanie obrazka głównego do postu,
  • zmiana awatara,
  • przeglądanie kalendarza z zaznaczonymi postami.

Podsumowanie

Projekt jaki chcę zrealizować w podstawowej wersji nie jest bardzo skomplikowany. Powinien posiadać możliwość przechowywania postów oraz prostego zarządzania nimi. Każdy użytkownik powinien mieć możliwość rejestracji oraz modyfikacji podstawowych danych.

Kod projektu można zobaczyć na moim GitHubie

Podgląd aplikacji można zobaczyć na Netlify

Jeżeli podoba Ci się to co robię na blogu, wesprzyj mnie obserwując moje profile społecznościowe Fanpage, Twitter oraz Instagram. Dzięki temu nie ominie Cie żaden wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *