devRaport - poczatek nowego cyklu2

DevRaport – Początek nowego cyklu

Podziel się ze znajomymi

Czytając w drodze do Krakowa książkę Macieja Aniserowicza Zawód programista, zrozumiałem co najbardziej podobało mi się podczas trwania konkursu DajSięPoznać 2017. Było to dzielenie się swoimi poczynaniami z tworzonego projektu. W jednym z pierwszych rozdziałów książki autor zachęca do posiadania własnego bloga i dzielenia się ze swoich poczynań programistycznych. Z tego co ostatnim czasem udało się zrobić, jakie błędy się pojawiły i w jaki sposób poradziliśmy sobie z nimi.

Czytając to zrozumiałem, że ostatnim czasem brakuje mi pisania takich wpisów z tego co udało mi się zrobić jako programista. Dlatego postanowiłem na swoim blogu utworzyć cykl wpisów DevRaport, w którym będę opisywał moje programistyczne poczynania. Wpisy te będą pojawiać się wraz z rozwojem moich prywatnych projektów.

Wakacje, czas nauki…

Ostatnie tygodnie spędziłem na zrobieniu kilku kursów m.in. Kurs VueJS, Kurs jQuery oraz Kurs CSS.

Już od dłuższego czasu chciałem poznać w jaki sposób tworzyć aplikacje za pomocą VueJS. Biblioteka jQuery jest nadal powszechnie wykorzystywana na stronach internetowych, dlatego postanowiłem przybliżyć sobie jej działanie. Natomiast Kurs CSS mial za zadanie usystematyzować moją obecną wiedzę z zakresu tej technologii.

Postanowiłem, że do odbytych kursów utworze proste projekty. Ich zadaniem będzie sprawdzenie oraz dokładniejsze przyswojenie zdobytej wiedzy podczas ich realizowania. Dodatkowo pisanie o projektach powinno jeszcze bardziej przyczynić się do pogłębienia wiedzy z omawianych zagadnień.

Pierwszym kursem jakim się zająłem zaraz po zakończeniu sesji był kurs VueJS. Dlatego projekt za jaki się wziąłem jest pisany właśnie w tym frameworku. W kolejnym wpisie przedstawię dokładne założenia tego projektu, udostępnię jego kod oraz dam możliwość przetestowania tworzonego przeze mnie rozwiązania.

Podsumowanie

Lubię się dzielić tym co obecnie robię, dlatego powstaje ten cykl na moim blogu. Tak by czytelnicy mogli zobaczyć w czym obecnie piszę, jaki projekt sprawia, że nie śpię po nocy. Wpisy będą pojawiały się wraz z rozwojem tworzonych projektów. Jednocześnie nie oznacza to, że nie będzie więcej wpisów z AngularJS oraz innych frameworków z jakich miałem okazje korzystać przez ostatnie 12 miesięcy, a było ich kilka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *