Daj się poznać – podsumowanie

Podziel się ze znajomymi

Dziś ostatni dzień trwania konkursu Daj się poznać, dlatego postanowiłem, że zrobię małe podsumowanie tego co się wydarzyło przez ostatnie trzy miesiące. Był to chwilami ciężki czas, ponieważ poza blogiem jestem studentem, na uczelni również pełnię różne funkcje, które niekiedy wymagają poświęcenia czasu. Również w czasie trwania konkursu było święto studentów zwane Juwenaliami, o których również nie zapomniałem. Czas płynął, dzień po dniu, tydzień po tygodniu i tak oto jesteśmy dziś tu.

Blog

Przez czas trwania konkursu na blogu pojawiło się 25 wpisów (ten wpis jest 26) konkursowych. Głównie były to wpisy związane z projektem, ale były też inne, poruszające różne aspekty pracy. Strona została odwiedzona przez ponad 3 500 osób, za co jestem bardzo wdzięczny. Blog z jednej kategorii – DSP, rozwinął się o jeszcze jedną – techStyle, w której pojawiają się posty związane ze światem technologii, które mają nam ułatwiać codzienne życie. Zdarzały się momenty, kiedy wpisy pojawiały się na zasadzie dziś muszę napisać wpisjeszcze jeden wpis w tym tygodniu, ale to wszystko ma swoje korzyści.

 

Social media

Aby zwiększyć zasięg swoich wpisów, postanowiłem również w czasie trwania DSP założyć FanPage na Facebooku, który dziś już ma 120 lajków, za które bardzo dziękuję każdemu z osobna. Również mój twitter zaczął znów ćwierkać i to nie tylko nowymi postami na blogu, ale również jako rozmowy między uczestnikami konkursu, a także redaktorami ze świata IT.

 

Komunikacja

Dołączyłem do grupy na slacku, gdzie poznałem bardzo wielu ciekawych ludzi, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z młodszymi od siebie. Panuje tam miła atmosfera, a każdy kto się tam udziela, przez ten czas zdążył się poznać. Przegadaliśmy tam wiele godzin, wiele się od siebie ucząc oraz motywując się do pisania kolejnych wpisów.

 

Feedback

Na slacku wśród członków naszej grupy poprosiłem o feedback (zrobiłem to dziś), który będzie drogowskazem w dalszym rozwoju, jednak tylko jedna osoba znalazła chwilę czasu, aby go napisać.

Ogólnie to obserwowałem twojego bloga właściwie od pierwszych postów (może nie całkiem od początku). Prawdę mówiąc, to wchodziłem na posty, bo je tak reklamowałeś na slacku :), no i tytuły też nie były złe. Tak tydzień po tygodniu, dsp trwało, dużo fajnie zapowiadających się blogów odpadło, więc łatwiej było zauważyć posty innych.
Wciąż kłuje mnie twój kod po po polsku. 😛 Na szczęście opisywałeś po kolei co się dzieje, całkiem dokładnie. Można się czepiać o jakieś literówki, o jakość kodu, o wiele rzeczy. Jednak ode mnie lecą propsy za dotrwanie do końca. Jeszcze plusik za slackowe pogawędki.

Pisałeś w LIbGDX, więc byłem w stanie zrozumieć kodzik i trochę pomagać (mam nadzieję). Gierka z opisu i filmików wygląda całkiem ciekawie. Czekam tylko na grafikę!

Maciej Sołtys (@aqatl)

Byli również inni, którzy podczas trwania konkursu dawali krótsze, ale również ważne feedbacki.

 

Podziękowania

Na początku chciałbym podziękować, każdemu czytelnikowi, który śledzi moje poczynania. Również paniom, które tu zaglądają, a informatyka – programowanie to dla nich trudny temat. To miejsce, gdzie muszę wspomnieć o przyjacielu, który również brał udział, ale nie udało mu się dotrzeć do końca, ze względów na dużą ilość pracy, to dzięki Tobie zacząłem i dotrwałem do końca. Również jest Pani, która mnie wspiera przy tworzeniu tego wszystkiego, często ze mną rozmawiając. Także tym, którzy dawali sugestie, czy to do kodu, czy do treści samych wpisów. Każda wskazówka czegoś uczy, dzięki nim poprawia się jakość tego co robię, a zawsze staram się, aby wszystko co robię było jak najwyższej jakości.

 

Przyszłość

Konkurs dziś się kończy, jednak blog nie znika z sieci. To nie koniec tej cudownej przygody, ona trwa nadal, już bez całej tej otoczki konkursu, ale trwa… Zachęcam, każdego do śledzenia kolejnych wpisów, bo projekt będzie nadal rozwijany. Teraz w projekcie przyszedł czas na tworzenie grafiki oraz animacji, później kolejne modyfikacje samej logiki gry. Będą również wpisy związane z innymi projektami. Także pojawi się nowy cykl związany z iOSem, ale to niebawem… Czekajcie i obserwujcie…

 

Inne projekty

 

Jak już wspominałem, podczas trwania konkursu poznałem wielu uczestników, którzy również poświęcili dużo czasu dla realizacji projektu o których chciałbym tu wspomnieć (kolejność przypadkowa).

@cighy

@vevurka

Maciej Sołtys

Szymon Motyka

Michał Gellert

Mirosław Okoński

 

(Celowym zabiegiem jest wymienienie osób, kliknijcie i przekonajcie się co ciekawego zrobiły wymienione wyżej osoby, przez ostatnie miesiące)

Ostatnich kilka słów…

Dotrwałem do końca konkursu, czyli z ok. 1000 uczestników znalazłem się w ok. 20%, z czego bardzo się cieszę. Jestem zwycięzcą, ponieważ wiele rzeczy wydarzyło się na plus, o których jeszcze nie czas mówić, ale kiedyś opowiem wam tą historię, a być może sami ją zobaczycie. Mam wiele pomysłów na swój rozwój, jednak warto pamiętać o równowadze, nie można z czymś przesadzać, bo wtedy nie działa to tak jakbyśmy chcieli.

Dziękuję,

Mariusz Bugajski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *