UWar wersja 0.2.1 DEMO!

Podziel się ze znajomymi

Śmiało, można powiedzieć, że dziś jest historyczny dzień, moment kiedy każdy będzie mógł zobaczyć, a nawet przetestować to co udało nam się napisać przez ostatnie tygodnie. Jednak wcześniej muszę przypomnieć, że do prawidłowego działania gry wymagana jest zainstalowana najnowsza wersja javy, którą można pobrać link. Na samym dole tego wpisu znajdziecie link do pobrania gry, jednak wcześniej chce troszkę opowiedzieć, o tym co znajdziecie w jej środku.

 

Zasady

Bohater na początku gry dostaje 50 punktów życia, podobną ilość wytrzymałości dostaje baza. Zadaniem gracza jest ochranianie bazy przez możliwie jak najdłuższy czas gry, zabijając przeciwników oraz zdobywając punkty. Obszar gry jest kwadratem, ograniczonym czerwoną linią na jej krańcach. Przebywanie w obszarze bazy (zielony prostokąt) regeneruje życie bohatera. Podczas gry możemy znajdować prezenty, jednak, aby je zebrać należy bohaterem wejść w obszar prezentu. Strzały gracza, przeciwników usuwają prezent, podobnie sytuacji ma się w chwili, kiedy potworek wejdzie w obszar prezentu.

Po uruchomieniu gry zobaczymy menu (wstępna wersja), gdzie przyciskiem Enter przechodzimy do gry lub ESC wychodzimy z niej. Po ukończeniu rozgrywki zobaczymy ekran z wynikiem jaki udało nam się osiągnąć, tu także Enter rozpoczyna nową potyczkę, a ESC wychodzi z aplikacji.

Pokrótce to wszystko co musicie wiedzieć o obecnej wersji gry.

 

Sterowanie

w,s,a,d – poruszanie bohaterem

< – strzał w lewo

> – strzał w prawo

^ – strzał w górę

↓ – strzał w dół

x – oddalenie obrazu

c – przybliżenie obrazu

 

Link do pobrania gry

Podsumowanie

Jest to pierwsza wersja gry, gdzie jeszcze nie została zrobiona oprawa graficzna, jednak chciałbym abyście przetestowali samą logikę i dali znać co zmienić, dodać, poprawić, aby rozgrywka była jeszcze bardziej ciekawa. W najbliższym czasie będziemy zajmować się stworzeniem grafiki, aby wizualnie prezentowała się lepiej niż obecnie. Liczę na komentarze z waszymi opiniami na temat projektu.

Pozdrawiam,

sirmarbug

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *