LocalDashboard

Podziel się ze znajomymi

Aby nie być monotematycznym na swoim blogu oraz chcąc chwilę odpocząć od pisanego przeze mnie projektu, dziś wpis będzie dotykał zupełnie innej tematyki. Chcę również pokazać swoim czytelnikom kilka ciekawych rzeczy, z których korzystam. Również w ten sposób chcę zaznaczyć, że poza projektem konkursowym, pracuję nad wieloma innymi projektami. Często zdarza mi się pracować nad stronami internetowymi, czy to na zajęcia, czy realizując zlecenie. Jak wiadomo (bądź jesteś osobą, która tego jeszcze nie wie, też kiedyś zaczynałem), do obsługi PHP, czy MySql wymagana jest jakaś usługa serwerowa Apache, Nginx, XAMPP osobiście korzystam z xamppa. Jednak po pewnym czasie pracy, uciążliwy dla oczu, stał się domyślny wygląd folderu z projektami (dostępny pod adresem localhost).

Dlatego postanowiłem wykorzystać swoją wiedzę z html, php oraz css do stworzenia bardziej przyjaznego wyglądu dla oka oraz responsywnego, co ma znaczenie, kiedy wchodzę z urządzeń mobilnych, aby przetestować pisaną stronę. Po kilku godzinach miałem już gotowy kod php do wyświetlania wszystkich folderów z wyznaczonego katalogu oraz przestępny wygląd css (na pewno był bardziej przyjazny niż standardowy wygląd).

Jednak ostatnio stwierdziłem, że czas ten wygląd zmienić, wprowadzić wygląd 2.0 i tak też się stało dnia wczorajszego.

Podzieliłem mój Dashboard na trzy ważne dla mnie części. Pierwsza z nich to Projekty, są to strony realizowane przeze mnie na zajęcia, prywatne projekty, a także link prowadzący do PhpMyAdmin. Kolejna część to Zlecenia, czyli strony realizowane dla innych osób lub firm. Ostatnią zakładką jest Playground, czyli miejsce gdzie wrzucam frameworki, skrypty itp., których się dopiero uczę albo testuję jak działają.

 

Podsumowanie

Ten wygląd zdecydowanie lepiej prezentuje się niż poprzedni oraz umożliwia prostą nawigację po odpowiednio zarządzanych przeze mnie folderach (o tym wspomnę w innym wpisie). Mam nadzieję, że teraz jeszcze bardziej zaciekawi was moja codzienna praca jaką wkładam w to co robię. Dajcie znać czy tego typu wpisy również wam się podobają.

Pozdrawiam,

sirmarbug

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *